26 Mart 2012 Pazartesi

Yerdeyim,gökteyim..

  An itibari ile neredeyim bilemiyorum ama bildiğim tek şey tatlı bir yorgunluğun üzerine hüzünlü bir sessizliğe bürünmüş olduğum..Evimi temizlerken,düzenlerken hep misafirlerimin geleceğini düşünüp,hayal eder,gurbette bunun yılda az sayılı günlere denk geldiğini bile bilede umutlanırım hep.Geldiklerindede nasıl ağırlayacağımı bilememenin tatlı telaşını taşır,gittiklerindede yapamadıklarımdan dolayı hep hayıflanır,üzülürüm.Neden daha iyi ağırlamadım,anneme iş yaptırdım,onu kraliçeler gibi oturtup rahat ettirmedim,yine koşturttuk diyede içim içimi yer durur.Şu anki gibi..
  Kısmette dayımlarıda ağırlamak varmış bu hafta.Misafir yok yok derken en son dün annemi yolcu ederekte neredeyse 1 aylık misafirli günleri noktalamış olduk şimdilik.Gerçi anne ve babaya ne kadar misafir denirse artık..Hep birarada olundu,gidildi, gelindi,yenildi,içildi,gezildi...Bunda kardeşim Selçuklarında yan binada oturmasının payı büyük.Ayrımız gayrımız olmadı pek.
  Dediğim gibi,hastalığımda aynı döneme gelince hepsi birarada çıktı:)Şu an yorgunluk,ezginlik,bitkinlik ve sessizliğin esiriyim:))Sessizlik dediysem bu ruhen hissettiğim bir sessizlik:)Yoksa sabah 05:30 da başlayan,cumartesi ve pazar dinlemeyen yoğun iş sabahları maratonum devam etmekte..O kadar yoğun anlardan kareleride ölümsüzleştirmeyi ihmal ettik.Halbuki ne postlar çıkardı bu güzel zamanlardan.


    Tünektepe'ye çıktık son gün.Nedense hep biryerleri tepeden izlemek insana huzur veriyor.Tuhaf bir durum aslında bu.Herhalde insan kaoslarını,koşturmalarını,tüm karışıklığını aşağıda bıraktığını düşünüp ona uzaktan bakmayı yeğliyor ve uzaklaşıyor gibi bir durum oluyor.Yada ben en azından öyle hissediyorum.Ne dersiniz?


    Anneme nereyi nasıl tarif ediyorsam artık:)Denizin ortasını gösterdiğime göre kıtalararası bir coğrafik durum sözkonusu:))..


     Bugün ekip arkadaşlarıyla öğle yemeğine davetliydik patronumuz tarafından.Günün başarılı performansının bir ödülü olarak.Kardeşim ve ben...Mevzu yakında karelere sığamayacak olmamız:)Kötü gidişat onuda esir almış durumda:))


   Yemeğimizi yiyip bir an önce eve gitmek istedim.Evde bebelerim var,yemek beklerler:))..İşlerim var bitmemiş benim,uykularım var uyunmamış:))Kilolarım var verilmemiş:))Aaah ah,neyime iş yemekleri..

11 MUHTEŞEM YORUM..:

our twins of N.Y./SEYHAN dedi ki...

anen icin Allah kavustursun...
keske hic gitmeseler:)

birtutamkekik dedi ki...

sağlıcakla kavuş canısı anneciğine.
belli ki dolu dolu geçmiş günler:)
varsın yansımasın bu karelere:))
içine sindi değil mi,gerisi teferruat..
öperim seni canısı..
muhabbetle..
:)

Mutfak dili dedi ki...

Saglik her seyi basi Gerisi nafile.
Insallah daha guzel postlar eklersiniz.
Annenize cografi yonleri anlattiniz demek..)) Orasi neresi ki..))
Sevgiler canim..

aylin dedi ki...

bende evimi sürekli toplu tutmaya çalışırım belki biri gelir diye ama genelde çalmaz kapım::)
ne güzel vakit geçirmişsiniz:)
sevgiler.

Adsız dedi ki...

Sen Antalyadasın annemi babamı bizden daha çok görüyorsun.
Valla yalan değil,6 ayda toplam 6 saat görüşemedik. Güya gurbet,uzak,falan filan.Bizdemi oralara taşınsak ne yapsak.suna

REÇELİM dedi ki...

aaa öylw düşünmee aslaa herşeyin yeri ayrıı her güzellik farklı yerlerden tat verir o yüzden anın ve durumun tadını çıkar gitsin:))


çekilişime de beklerim:)

pembe mor alg dedi ki...

wuu manzaraya bak harikaaaaaaaaaa
Allah kavştursn canm ben de özledm annemi

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Canımmmm, Allah tekrar kavuştursun inşallah. Ben de bugün evime döndüm nihayet, balkabağından arabam patladı ve külkedisine dönüş yaptım :) İşler, güçler.. Allah hepimize kolaylık versin, sevgiyle kal..

neval dedi ki...

ah o verilmemiş verilemeyen kilolar doyulamayan uykular hepimizde var kardeşim

New York'tan dedi ki...

Kendine haksizlik ediyorsun bence, hicte kilolu durmuyorsun :)

SEVALCE LEZZETLER dedi ki...

Önce annecine ALLAH kavuştursun canım.
Anneye neresi tarf ediliyor bilemedim ama:)) Manzara süperr:)
Kilo konusuna gelince bu nee sen kilolumusun.Gel de gör bakalım kilo nasıl oluyor:)
Sevgiler...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

instagramdayım..

Ben'ce...

Fotoğrafım
Limon çiçekleri
Antalya, Turkey
Yaşamımızın sınırlarını hayaller belirler.Hayallerin genişliği,yaşamın sınırlarını aşsada bazen,limon çiçeklerinin o dayanılmaz ilhamı kendini buralara atmış durumda.O kokuyu ömrünüzde birkez olsun hissetmeniz dileğiyle...
Profilimin tamamını görüntüle

Google Website Translator

İzleyiciler

Facebook'tayım.

Nereden böyle?

Misafir olduklarım

Sayfalar

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Sponsors